Informacija dėl koronaviruso (COVID-19)

 DĖMESIO

Sveikatos apsaugos ministro sprendimu, visoms Lietuvos savivaldybėms pavesta skelbti gripo epidemiją – kaip koronaviruso plitimo prevencinę priemonę. Gripo epidemija skelbiama atsižvelgiant į koronaviruso epidemiologinę situaciją ir į Pasaulio sveikatos organizacijos bei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas dėl koronaviruso plitimo prevencijos.

Pajutus pirmuosius peršalimo ar į gripą panašius simptomus, t. y. ūmi ligos pradžia, karščiavimas arba karščiavimas su šaltkrėčiu (>38° C), bendras silpnumas, galvos, raumenų skausmas ir nors vienas šių kvėpavimo takų sistemos simptomų: kosulys, gerklės skausmas, dusulys, nevykti į darbą, ugdymo įstaigas ir kreiptis į savo šeimos gydytoją, tačiau atkreipiame dėmesį jeigu lankėtės COVID-19 paveiktose teritorijose ir /ar turėjote kontaktą su COVID-19 atveju prašome dėl tolimesnių rekomendacijų susisiekti su savo šeimos gydytoju nuotoliniu būdu.

TAISYKLĖS VIEŠAJAME TRANSPORTE

Karantino metu keliauti viešuoju transportu leidžiama tik sėdint.

Keleivių sėdėjimas turi būti išdėstytas šachmatiniu būdu, jiems draudžiama sėstis dviejose sėdimų vietų eilėse už vairuotojo.

Raginama vykti viešuoju transportu tik į maisto, vaistų prekybos vietas, sveikatos priežiūros centrus (tik dėl būtinosios pagalbos), į darbą, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Venkite artimo kontakto su kitais žmonėmis, laikytis atstumo.

Neliesti veido, čiaudėti ir kosėti į nosinę arba vidinį alkūnės linkį.  

Jaučiant peršalimo ar gripo simptomus – likti namuose.

Pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui, turėjus kontaktų su galimai užsikrėtusiais asmenimis arba norint pasikonsultuoti, kilus klausimų Lietuvoje visą parą veikia karštoji  koronoviruso linija tel. 1808

Daugiau informacijos galima rasti Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje, adresu https://sam.lrv.lt/lt/